Podzimní Setkání těžařů 2018

Podzimní Setkání těžařů se uskutečnilo v Železných horách, v hotelu Jezerka u Sečské přehrady v termínu 14. – 16. listopadu 2018.

Podzimní Setkání těžařů bylo zahájeno již ve středu zasedáním představenstva Těžební unie, následované schůzí legislativní komise TU. V podvečer se pak účastníci mohli zapojit do sportovního klání v bowlingu a zároveň si mohli vyzkoušet střelbu z pistole ČZ 75 Compact – 9mm s ostrými náboji.

Hlavní konferenční program začal ve čtvrtek ráno  přednáškami z oblasti české i evropské legislativy.  Zajímavé byly také prezentace se zahraničními příležitostmi pro těžební a strojírenské společnosti.  Nechyběla však ani ekologická témata nebo aktuální vývoj surovinové politiky.  Součástí programu bylo také představení technologických zařízení pro těžbu nebo například využití dronů  při přípravě, průběhu a ukončení dobývání, na které pak v předsálí navazovala výstavka firem. Během středečního a čtvrtečního dne si mohli účastníci prohlédnout a vyzkoušet jízdu v terénních pracovních čtyřkolkách společnosti Polaris.

Po náročném přednáškovém dni přišel všem vhod společenský večer, oživený doprovodným programem k příležitosti 100. výročí založení Československé republiky.

V pátek se uskutečnila exkurze do úpravny důlních vod v Běstvině, včetně prohlídky portálu štoly na těžbu fluoritu a barytu. Exkurze dále pokračovala do nedalekého Muzea Berlova vápenka v Třemošnici.