Druhá kovidová vlna ovlivnila většinu těžařů citelněji – musí i propouštět

Tisková zpráva.

Opatření související s nákazou covid-19 se více či méně dotkla většiny firem sdružených v Těžební unii. Nejčastěji řeší dočasný výpadek zaměstnanců, kteří onemocněli nebo byli v karanténě. Firmy jsou nuceny také organizovat výrobu tak, aby se skupiny zaměstnanců nepotkávaly a omezují kontakt se zahraničními partnery. Některé firmy vlivem koronavirové krize podstatně snížily obrat, další krize donutila propouštět zaměstnance. Vyplývá to z dotazníkového šetření Těžební unie, která těžaře sdružuje.

„Zatímco první vlnu koronaviru těžební a jejich dodavatelské firmy zvládly za cenu vyšších nákladů bez dalších vážnějších dopadů, druhá vlna se už výrazně dotkla nejen odbytu a výroby, ale dopadla i na zaměstnance,“ vysvětluje předseda Těžební Unie Pavel Fiala.

Většina musela řešit především velký výpadek zaměstnanců a také problémy rodičů, jejichž děti zůstaly na distanční výuce doma. František Janáč – ředitel Těžební unie uvádí, že přibližně třetina firem byla nuceno propouštět. Každý, kdo mohl, přešel u svých zaměstnanců na home office. Firmy také zavedly dálkový přístup zaměstnanců do firemních systémů, a to i u těch pozic, kde to dříve nebylo potřeba.

Změnu organizace práce popisuje Ing. Alois Obšel z firmy Fluid Engineering a.s.: „Přítomnost na pracovišti organizujeme tak, aby se minimalizoval kontakt mezi zaměstnanci. Home office využíváme v maximální možné míře, týká se to 60-70% lidí ve firmě. Také nutnost hlídání dětí v době uzavření škol se daří řešit touto formou. Týká se cca to 15 % zaměstnanců.“

Větší problémy řešily firmy ve výrobě, kde je přítomnost zaměstnanců na pracovišti nezbytná. Josef Buvalič z firmy LB Minerals, s.r.o. uvádí: „Režim home officu je i u nás využíván, ovšem jen omezeně – naše společnost je výrobní. Museli jsme proto upravit např. posunout pracovní dobu, aby nedošlo při střídání směn ke kontaktům.“

Hygienická opatření související se zamezením šíření covid-19 firmy přijaly už v první vlně a v současné době jsou ve všech oslovených firmách respektována jako standard. Nouzový stav také ovlivnil zaměstnávání cizinců. To se ale ve většině případů netýká firem sdružených v Těžební unii. Pokud zaměstnávají cizince, mají trvalý pobyt v České republice a nouzový stav se jejich práce nijak zásadně nedotkl. Významně ovšem ovlivnil komunikaci se zahraničními partnery a klienty a v mnoha případech zcela znemožnil osobní návštěvy zahraničních kontaktů ve firmách. Zhruba 30% oslovených firem využívá některou z forem státní podpory, většinou program antivirus.