V Peru se uskuteční virtuální veletrh v oblasti těžby a udržitelných technologií „Congero de Competitividad Minera y Sostenibilidad Social“

Rádi bychom Vás informovali o plánovaném virtuálním veletrhu v oblasti těžby a udržitelných technologií „I Congreso de Competitividad Minera y Sostenibilidad Social“, který proběhne ve dnech 12. – 16. října 2020.

Akce je připravovaná peruánským Institutem těžebních inženýrů, který tradičně organizuje i věhlasný těžební veletrh PERUMIN. Jedná se tedy o osvědčené partnery, kteří mají v regionálním kontextu nezanedbatelný ohlas. Pořadatelé mají již potvrzenou účast od řady největších dolů v zemi.

Oddělení Amerik MPO ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Limě a s agenturou CzechTrade Lima připravuje účast na tomto veletrhu se slotem s národní prezentací, v rámci které se představí základní data o České republice, českých technologiích a potenciálu našich firem. K dispozici bude účastníkům také možnost chatovat s ostatními zástupci i s peruánskými institucemi, respektive se soukromými i veřejnými entitami. Svoji účast dosud potvrdily tyto společnosti: Sociedad Minera Cerro Verde S.A., Minera Yanacocha, Terpel Comercial del Perú, Minera las Bambas S.A., Hudbay Perú S.A.C., Anglo América Perú S.A., Southern Perú Copper Corporation a další. Veletrh bude i jakousi příležitostí k diskuzi nad aktuálními tématy, zejména post-covidovou proměnou těžebního sektoru v Peru, těžbou a udržitelným rozvojem, vlivem těžby na regionální rozvoj, energetikou, legalizací těžby apod. Zvláštní pozornost bude věnována konkrétně těmto oblastem: Ancash, Madre de Dios, Apurimac.

Více informací na webu MPO zde.

Zainteresovaným firmám můžeme nabídnout obecnou zmínku jejich společnosti v rámci národního stánku. Za předpokladu španělsky hovořícího obchodního zástupce ochotného prezentovat danou společnost s využitím propagačních materiálů ve španělském jazyce by bylo možné zvažovat jiný formát účasti (individuální virtuální „stánek“). Firemní prezentace (dotace 60 min) budou umožňovat promítání slidů, fotografií v galerii, videí, prohlížení a stahování firemních katalogů a také chatování s dalšími účastníky. Po celou dobu trvání akce bude zajištěna technická podpora. Účastnící se firmy budou zmíněny v lokálním sektorovém tištěném magazínu a na sociálních sítích pořadatelů (dosah přes 1,2 mil. osob). 

V případě Vašeho zájmu o participaci kontaktujte teritoriální specialistku MPO zajišťující organizační stránku české účasti (slovakova@mpo.cz) nejpozději do 25. září 2020.

Propagační leták veletrhu (k dispozici je pouze verze ve španělštině) zde:

Tento veletrh vnímáme jako perspektivní, protože se jedná o akci menšího formátu, které by se mělo účastnit zhruba 50 subjektů (byla indikována varianta v případě velkého zájmu tuto kapacitu navýšit až na dvojnásobek). Ze zkušenosti MPO s podobnými virtuálními veletrhy lze vyvodit, že právě rozsahem menší akce mají z důvodu přehlednosti větší potenciál nalezení vhodných zahraničních partnerů. Dle našich informací se organizátoři hodlají zaměřit na kvalitu interakce mezi účastníky, která by mohla být při vyšším počtu účastníků složitější. Zároveň jsme přesvědčeni, že pokud budeme u zrodu virtuálních akcí v Peru, potvrdíme tím skutečný zájem o spolupráci s tamními partnery. Českou národní prezentaci jsme organizátorům již avizovali.

Finální seznam účastníků za českou stranu a zájem českých firem na propagaci v rámci národního stánku budeme uzavírat v nejbližších dnech.