Ohlédnutí za Sportovním dnem TU

Ve čtvrtek 3. září proběhla úspěšně akce Těžební unie s názvem Sportovní den. Toto neformální zábavné setkání proběhlo v areálu rekreačního střediska Pod Templštýnem. Počasí vyšlo nádherně, slunce svítilo a akce se zúčastnilo téměř třicet lidí.

Na programu dne byly turnaje v různých sportovních disciplínách. Největší zájem byl o nohejbal, kroket, a střílení ze vzduchovky na terč nebo do plechovky. Dále se lidé bavili při hře pétanque nebo šplhu na tyči.

Účastníci byli rovněž nadšeni z možnosti vyzkoušet si rýžování zlata, které pro ně připravili kolegové z Moravského zemského muzea, stejně jako možnost vyzkoušet si určování kamenů, kdy posléze ti nejšikovnější obdrželi zajímavé vzorky minerálů.

Odpolední pohoštění ve formě rautu vystřídaly navečer grilované speciality.

Někteří zájemci si v odpoledních hodinách vyšli na zajímavou vyhlídkovou exkurzi na blízkou zříceninu Templštýn, která byla obohacena o odborný výklad místní geologie.

Večer, po rozdání medailí jednotlivým účastníkům sportovních disciplín a obdržení dárkových batůžků, přišla na řadu velice zajímavá ukázka luminiscence některých minerálů v UV světle.

Účastníci, kteří se zdrželi do druhého dne, zakončili tuto akci u otevřeného ohně opékáním špekáčků doplněné neformální diskuzí a hudebními vložkami.

Věříme, že akce byla pro zúčastněné příjemná, a že se do budoucna stane tradicí s možností neformálního setkání členů Těžební unie.